Codziennie towarzyszy nam wiele urządzeń elektronicznych, które są zasilane bateriami. Każdy posiada obecnie telefon komórkowy, za pomocą którego można być w stałym kontakcie.
Każdy telefon posiada baterię, dzięki której jest zasilany. Podobnie nasze laptopy posiadają baterie zasilające, istnieje wiele różnych modeli baterii, które posiadają różną pojemność. Oczywiście dąży się do tego aby bateria mogła jak najdłużej podtrzymywać nasz laptop. Tak samo zasilane są także coraz popularniejsze obecnie tablety. Zatem kupując tego rodzaju urządzenia należy zwrócić uwagę na pojemność baterii. W przypadku telefonów komórkowych jest to bardzo ważne, ponieważ obecnie nasze wyświetlacze telefonów są coraz większe, a co za tym idzie baterie mogą je krócej podtrzymywać. Teraz możemy nabyć baterie polimerowe, które utrzymują nasz telefon sprawny przez wiele dni. Można również wymienić ładowarkę, albo kupić również ładowarkę samochodową. Obecnie warto także posiadać power bank, dzięki niemu będziemy mogli doładować nasz telefon w dowolnym miejscu. Bateria składa się z jednego lub więcej ogniw galwanicznych, które magazynują energię chemiczną, która przetwarzają na energię elektryczną. Bateria jest zamknięta w metalowej obudowie, która działa jak biegun dodatni.
Na krawędzi baterii znajduje się mangan, który jest elektrodą dodatnią, zwaną także katodą.
Elektroda ujemna, anoda, jest oddzielana od katody przez separator, na przykład wykonany z substancji podobnej do papieru. Oba obszary, katoda i anoda, są nasączone roztworem wodorotlenku potasu, który tworzy elektrolit, który poprawia przewodnictwo materiałów. W środku baterii znajduje się metalowa szpilka, która styka się z metalową płytką na spodzie. Metalowa płytka na spodzie tworzy biegun ujemny i zamyka akumulator. Jest on oddzielony od bieguna dodatniego i katody izolatorem. Obecnie akumulatory litowe są najpopularniejszymi bateriami wykorzystywanymi w naszych telefonach i laptopach.