W ostatnich latach płytki z cegły stały się pożądanym materiałem desingerskim, który stał się modny. Cegły na ścianę świetnie prezentują się i są doskonałym dopełnieniem wnętrz. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się potrzebnych informacji.
Płytki ceglane – czy to dobry pomysł?
Stara cegła jest świetnym elementem dekoracyjnym, charakteryzuje się dużą odpornością oraz wytrzymałością. Niestraszne jej są drobne uszkodzenia mechaniczne. Płytki ceglane są również doskonałą izolacją termiczną, gdyż gromadzą oraz utrzymują przez długi czas ciepło. Dzięki temu latem w czasie wysokich temperatur w pomieszczeniach panuje przyjemny chłód. Z drugiej strony w zimie stare cegły zachowują ciepło. Poza tym takie płytki skutecznie wyciszają pomieszczenie od wewnątrz oraz na zewnątrz.
Płytki cegłopodobne – z jakimi materiałami można je połączyć?
W zależności od tego, jaki styl chcemy uzyskać możemy zdecydować się na różne materiały. Jeśli jesteśmy fanami stylu rustyfikalnego, warto zdecydować się na połączenie wraz z drewnem. Z kolei jeśli uwielbiamy pomieszczenia w stylu loftowym, industrialnym, to super połączeniem może być beton. Cegła może być połączona z płytkami ceramicznymi. To połączenie rewelacyjnie sprawdzi się w nowoczesnych łazienkach.
Skąd wziąć płytki ceglane?
Decydując się na cegłę do kuchni lub do salonu, można zdecydować się na parę opcji. Jedną z nich jest płytka z cegły rozbiórkowej. Jest to materiał wykończeniowy, który pochodzi z różnych miejsc. Są to kościoły, fabryki, kamienice czy stodoły. Znaczenie ma ich jakość, bo nie każdy materiał jest dobry do zastosowania w budynku oraz na fasadzie. Cegłę z rozbiórki można pozostawić w naturalnej postaci, ale możliwe jest też pomalowanie na różne kolory.
Ekologiczne płytki ceglane są materiałem wykończeniowym, który powstaje z czystej gliny, jest malowany przez rzemieślników. W porównaniu do cegły dostępna jest cała paleta kolorów. Płytki, które imitują cegłę na ścianie są rozwiązaniem, które stosuje się zamiast okładzin ściennych. Takie płytki dobrze sprawdzą, jeśli chcemy je zastąpić cegłą naturalną.
Kładzenie płytek ceglanych – etapy
Położenie płytek ceglanych przebiega w kilku etapach. Pierwszy etap to przygotowanie ściany do malowania, drugi wyznaczenie linii poziomych, trzecim etapem jest montaż płytek. Cegła na ścianę w kolejnym kroku musi zostać zafugowana. Można ją nakładać na mokro bądź na sucho. Na końcu dochodzi do impregnowania płytek ceglanych, który można zrobić przy pomocy pędzla lub spryskiwacza. Dowiedz się więcej na https://e-ceglanafantazja.pl/.