Hale stalowe w biznesie mają szerokie zastosowanie: są wykorzystywane jako magazyny zewnętrzne, służą jako garaże do przechowywania produktów lub maszyn rolniczych, ułatwiają prowadzenie warsztatów branżowych lub są wykorzystywane w branży produkcyjnej i pozwalają na łatwiejsze magazynowanie określonych produktów. Co jest tańsze: budowa hali stalowej czy murowanej?
Hale stalowe – prosta budowa i ekonomiczne rozwiązanie
Hale stalowe pod względem budowy charakteryzuje prostota. Właśnie dlatego uniwersalność konstrukcji sprawia, że mogą być stosowane w każdej branży – od produkcyjnej po motoryzacyjną. Dodatkowo to właśnie z nimi stworzysz swój własny przydomowy garaż, pracownię rzemieślniczą czy zyskasz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze na terenie swojej posesji.
Jednak proces budowy hali stalowej to rozwiązanie dopasowane indywidualnie do każdego klienta, dlatego ten rodzaj hal z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Czy budowa hali stalowej jest tańsza od murowanej? Oczywiście! Przede wszystkim wynika to z faktu innych materiałów użytych do produkcji konstrukcji, dlatego budowa hal tego typu to po prostu tańsza inwestycja.
Dlaczego warto je wybrać? Głównym atutem hal stalowych jest znacznie szybsza produkcja niż w przypadku hal murowanych, które wymagają znacznie więcej czasu. Wybierając hale stalowe – proces produkcji jest szybszy, dlatego klient nie musi zbyt długo czekać na realizację tego rodzaju konstrukcji. Ze tego względu hala stalowa to bardziej ekonomiczna inwestycja i tańsza niż np. hala murowana.
Jak przebiega budowa hali stalowej?
Budowa hali stalowej rozpoczyna się od określenia potrzeb i szczegółowo sprecyzowanych wymagań klienta dotyczących konstrukcji i może być realizowana niezależnie od warunków atmosferycznych. Następny krok to zaplanowanie budowy hali wraz z doświadczonymi kierownikami projektów i inżynierami tak, aby prefabrykowana hala stalowa spełniała wszystkie nowoczesne normy budowlane i była bezpieczna dla osób, które będą z niej korzystać.
Następny etap to produkcja elementów niezbędnych do stworzenia gotowego projektu. Wszystkie komponenty wykorzystane do budowy hali stalowej są produkowane w Polsce w fabrykach Borga i spełniają normy nowoczesnego budownictwa. Kolejnym etapem jest zbudowanie hali o określonych parametrach przez wykwalifikowanych montażystów pod okiem kierownika projektu.
Hale murowane – co warto o nich wiedzieć?
Hale murowane mają zupełnie inną konstrukcję od hal stalowych, a ich proces produkcji jest bardziej złożony i trwa dłużej. Nie bez znaczenia są również warunki atmosferyczne, od których zależy postęp w budowie. Pod względem konstrukcyjnym tego rodzaju hale wymagają też użycia innych materiałów, co ma wpływ na ostateczną cenę hali, która jest droższa niż w przypadku hali stalowej. Zwykle jest to konstrukcja żelbetowa, a ściany są murowane, co zwiększa koszty takiej inwestycji i wymaga bardziej szczegółowej specyfikacji projektowej. Ze względu na charakter i proces budowlany tego rodzaju hale murowane wymagają więcej czasu niż stalowe.
Potrzebujesz dodatkowej hali dla swojego przedsiębiorstwa? Sprawdź ofertę firmy Borga.
Jakie są rodzaje hal i ich ceny?
- Hala stalowa – to najbardziej ekonomiczny rodzaj hal, który ma prosty proces produkcji i jest tanią inwestycją, a przez to również najbardziej uniwersalną do zastosowania w wielu branżach. Jednak system budowlany firmy Borga umożliwia w pełni dostosowanie do potrzeb klientów i ich specyficznych potrzeb. Hale stalowe składają się ze specjalnych konstrukcji, które dzięki prostocie ułatwiają samodzielny montaż. Cena hal stalowych uzależniona jest od wielkości hali, projektu, systemu produkcji, dostawy i montażu.
- Hala magazynowa – to rodzaj konstrukcji, który projektowany jest pod konkretne zamówienie klienta i ma spełniać określone cele danego przedsiębiorstwa np. może służyć jako dodatkowy magazyn do przechowywania rzeczy. Firma Borga projektuje hale magazynowe z uwzględnieniem rozmaitych potrzeb klientów – od małych magazynów po większe hale.
- Hala korporacyjne – to hale przeznaczone na potrzeby korporacji, które mogą mieć zróżnicowany metraż i służyć wielu celom na potrzeby firm np. poszerzeniu oferty, zapewnieniu większej przestrzeni na magazynowanie towarów.
- Hale rolnicze – projektowane z myślą o właścicielach gospodarstw lub rolnikach, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni do zagospodarowania. Borga zna doskonale potrzeby rolników i z myślą o nich tworzy starannie zaprojektowane hale, które służą realizacji celów.
- Hala przemysłowa – to różnego rodzaju hale, których celem może być magazynowanie produktów, rozwój poszczególnych działów produkcyjnych czy zwiększenie możliwości produkcyjnych przedsiębiorstwa, a także uzyskanie większej przestrzeni dla wyrobów.
Zakup hali stalowej czy murowanej – co wybrać?
W jaki rodzaj hali zainwestować? Najpierw zastanów się na czym Ci zależy i tym kieruj się przy wyborze rodzaju hali. Przemyśl do czego chcesz wykorzystać halę i jakie wymagania ma spełniać, aby takie przedsięwzięcie było dla Twoich potrzeb w pełni korzystne.